Odjazdowa Noc Bibliotek

Zdjęcie główne działu Odjazdowa Noc Bibliotek

ODJAZDOWA NOC BIBLIOTEK

    

W sobotę, 4 czerwca czytelnicy i sympatycy Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wągrowcu wyruszyli na trzeci już rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz, który w tym roku został połączony z ogólnopolską akcją Noc Bibliotek.

Rajd wystartował o godzinie 17.00 ze stacji paliw Bis-Bel, przy ulicy Skockiej w Wągrowcu.  Ponad 40 rowerzystów wyruszyło w trasę do Wiatrowa, po drodze zatrzymując się na ścieżce edukacyjnej „Galeria budek lęgowych nad jeziorem Łęgowskim”.  W Czekanowie na grupę oczekiwał historyk Janusz Hoffa, który poprowadził kolumnę rowerzystów prosto do stylizowanego na neogotycki zamek pałacu Moszczeńskich.  Po wysłuchaniu krótkiej historii pałacu i rodu Moszczeńskich uczestnicy rajdu udali się do przedszkola w Wiatrowie. Przybyłych powitała dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiatrowie,  Mirosława Jarosz oraz dzieci, które pod okiem pań nauczycielek dla niecodziennych gości przygotowały program artystyczny. Na placu przy przedszkolu rowerzyści posilili się pieczonymi kiełbaskami, a następnie zwiedzali wiatrowską filię Biblioteki Publicznej Gminy Wągrowiec w Łeknie, szkołę i biliotekę szkolną w Wiatrowie oraz grobowiec rodziny Moszczeńskich. Nie zabrakło również konkursów literackich nawiązujacych do obchodzonego w tym roku Roku Henryka Sienkiewicza.

Akcji towarzyszyła zbiórka książek dla biblioteki szkolnej w Wiatrowie, w ramach której wśród uczestników rajdu zebrano kosz książek.

Galerie

Zobacz ostatnie galerie z wydarzeń w naszej bibliotece

No documents found.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016 - Powiatowa Biblioteka Publiczna