18.11

2016

Tydzień Zakazanych Książek 2014

Zdjęcie główne działu Tydzień Zakazanych Książek 2014

Harry Potter czyli podróż do wnętrza zakazanej książki


W dniach 21-27 września w całej Polsce już po raz czwarty obchodzono Tydzień Zakazanych Książek. To akcja zainicjowana przez stowarzyszenie Bibliosfera.org mająca przypominać użytkownikom literaturę, która bywała lub nadal bywa zakazywana, wycofywana z bibliotek lub kontrowersyjna. Podobnie jak w ubiegłych latach Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu przygotowała wystawę, której celem było zainteresowanie czytelników zakazanymi tytułami. Tym razem tematem przewodnim TZK w naszej bibliotece była seria książek J. K. Rowling "Harry Potter", oskarżana przez wyznawców różnych religii o szerzenie okultyzmu lub satanizmu wśród podatnych na sugestie młodych czytelników. Poszczególne elementy wystawy takie, jak: Komnata zwierciadła, Peron 9 i 3/4 , komnaty: profesora Albrusa Dumbledora i profesora Filiusa Flitwicka, Sala Eliksirów profesora Severusa Snape'a oraz boisko do gry w quidditcha złożyły się w jedną całość, tworząc scenerię przeniesioną rodem z książek o małym czarodzieju.

Wystawę można było oglądać od 21 września do 4 października. W tym czasie wystawę odwiedziło blisko 450 osób, które wyrażały podziw i uznanie nie tylko dla efektu końcowego, ale również dla kreatywności i pracowitości bibliotekarek. Gościliśmy dzieci z Akademii Talentów, ze Szkoły Podstawowej w Wiatrowie, młodzież ZSP Nr 2 i gimnazjalistów z Żelic. O naszej wystawie w audycji Radia TOK FM "Wieczór - Paweł Sulik" wspomniała również Dominika Paleczna z serwisu bibliosfera.net.

Za pomoc w przygotowaniu wystawy dziękujemy: Marlenie Skrętnej-Stroiwons, dyrektor Akademii Talentów; Mirosławie Jarosz - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiatrowie; Maciejowi Patelskiemu - wicedyrektorowi I LO w Wągrowcu; Beacie Dobrochowskiej-Byczyńskiej - dyrektor ZSP nr 2 w Wągrowcu; Halinie, Krzysztofowi i Tomaszowi Ratajczak z marketu Bricomarche w Wągrowcu oraz osobom prywatnym: Renacie Szwajcer, Piotrowi Stanowskiemu i Janowi Wójcik.

 

 

Galerie

Zobacz ostatnie galerie z wydarzeń w naszej bibliotece

Zdjęcie galerii Tydzień Zakazanych Książek - Przedszkole Nr 1

Tydzień Zakazanych Książek - Przedszkole Nr 1

  • 08.10.2018

Zdjęcie galerii Tydzień Zakazanych Książek - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pawłowie Żońskim

Tydzień Zakazanych Książek - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pawłowie Żońskim

  • 08.10.2018

Zdjęcie galerii Tydzień Zakazanych Książek - SP 4 i SOSW

Tydzień Zakazanych Książek - SP 4 i SOSW

  • 04.10.2018

Zdjęcie galerii Tydzień Zakazanych Książek - Akademia Talentów

Tydzień Zakazanych Książek - Akademia Talentów

  • 04.10.2018

Zdjęcie galerii Tydzień Zakazanych Książek - Przedszkole Nr 6

Tydzień Zakazanych Książek - Przedszkole Nr 6

  • 04.10.2018

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016 - Powiatowa Biblioteka Publiczna