22.06

2017

Czerwiec 2017

Zdjęcie główne działu Czerwiec 2017

21 czerwca na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawialiśmy dwie zupełnie odmienne książki. Pierwszą z nich była książka "Cuba libre. Notatki z Hawany" Sanchez Yoani. Jest to opowieść młodej Kubanki o codziennym życiu na Kubie. Odważna Kubanka ryzykując prowadzi bloga, na którym opisuje szarą rzeczywistość. Lustruje swój własny kraj gdzie rządzi cenzura, podwójna moralność, gdzie wciąż trzeba prosić o pozwolenie na niemal wszystko. Zdecydowanie pozycja godna polecenia, którą czytamy z wielkim zainteresowaniem, ale i z prawdziwą ulgą, że nie musimy już żyć w socjalistycznym kraju.

Druga omawiana przez nas książka „Świat musi mieć sens. Przerwana rozmowa arcybiskupa Józefa Życińskiego i Aleksandry Klich“  jest owocem licznych spotkań Aleksandry Klich z wyjątkową postacią polskiego Kościoła – arcybiskupem Józefem Życińskim. W rozmowach z arcybiskupem dziennikarka poruszyła wiele ważnych wątków dotyczących współczesności i religii, nie unikając tematów trudnych np. in-vitro, eutanazji, cierpienia, przyjaźni i samotności. Książka, która skłania do refleksji ; ciekawa, mądra  i wartościowa.

 Następne klubowe spotkanie odbędzie się  po letniej przerwie 19 września, a omawianą pozycją będzie „Słońce Scortów“  francuskiego pisarza Laurenta Gaude.

Galerie

Zobacz ostatnie galerie z wydarzeń w naszej bibliotece

No documents found.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016 - Powiatowa Biblioteka Publiczna