Czarne skrzydła

Zdjęcie główne działu Czarne skrzydła

Wolność, która uwiera.

„Czarne skrzydła” to książka pokazująca losy różnych, prawie pod każdym względem kobiet. Prawie, bo obie kobiety walczą w pewien sposób o wolność, mimo że dla każdej
z nich jest ona czymś zupełnie innym. Każda rozumie ją w indywidualny dla siebie sposób. Łączy je świadomość, która powoduje, że potrafią one wyobrazić sobie inną rzeczywistość.

Książka jest lekką, niewymagającą lekturą. Niemniej, sądzę, że jest pozycją trafioną, kiedy mamy ochotę przeczytać coś, na czym nie będzie trzeba się całkowicie skupiać.

Czytając „Czarne skrzydła” nie wiemy, kiedy kartki przemykają nam pomiędzy palcami. Język jest prosty, książkę, mimo że jej objętość mogłaby na to nie wskazywać, pochłania się w kilka wieczorów.

Sądzę, że będzie ona idealną lekturą dla osób, które rozpoczynają swoje rozpoznania na polu niewolnictwa, wolności, emancypacji i feminizacji kobiet i rządzącego nim świata konwenansów i patriarchatu.

Książka chce powiedzieć o czymś ważnym, jednak język i sposób przedstawienia problemu nie pomagają udźwignąć jej przesłania.

                                                                                              Joanna Nalewajska

DKK Wągrowiec, kwiecień 2017 r.

 

 

Galerie

Zobacz ostatnie galerie z wydarzeń w naszej bibliotece

No documents found.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016 - Powiatowa Biblioteka Publiczna