K. Kaźmierczak, P. Talaga

Zdjęcie główne działu K. Kaźmierczak, P. Talaga

Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa

„Nie da się zrozumieć sprawy Jarka Ziętary bez przeczytania tej książki. To dramatyczna opowieść o życiu i śmierci dziennikarza, który upominał się o innych, ale nikt w porę nie upomniał się o niego. Dlatego autorzy oskarżają służby specjalne, policję i prokuraturę o błąd zaniechania, brak kompetencji i – co brzmi najpoważniej – złą wolę. Mają w garści mocne dowody”.

Piotr Pytlakowski, tygodnik „Polityka”

We wtorek, 14. października gościliśmy Krzysztofa M. Kaźmierczaka i Piotra Talagę, autorów książki "Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa". Przybyłych powitała dyrektor bibliotekiElżbieta Rożnowska, a spotkanie poprowadził Tadeusz Synoracki. Dziennikarze w przejmujący sposób opowiadali o kulisach porwania i zabójstwie kolegi, uzupełniali wątki podjęte w książce oraz obszernie wyjaśniali wątpliwości czytelników. Dwugodzinne spotkanie okazało się jednak zbyt krótkie, by wyjaśnić wszystkie zawiłości tej niezmiernie trudnej sprawy, tym bardziej, że mówienie o mordzie dokonanym na bliskim koledze, mimo upływu wielu lat przychodziło autorom z wielkim trudem.

Organizatorami spotkania byli: Miejski Dom Kultury w Wągrowcu, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu, Wydawnictwo ZYSK I S-KA oraz Księgarnia Muszyńscy.

 

Galerie

Zobacz ostatnie galerie z wydarzeń w naszej bibliotece

No documents found.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016 - Powiatowa Biblioteka Publiczna